TPCL225K006R5000
KYOCERA AVX
Producto No:
TPCL225K006R5000
Descripción:
CAP TANT 2.2UF 10% 6.3V 0603
En stock : 5650
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code L
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm @ 100kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2.2 µF