Texas Instruments
Producto No:
TPS27SA08CPWPR
Fabricante:
Paquete:
16-HTSSOP
Lote:
-
Descripción:
36-V, 8-M, 1-CH SMART HIGH-SIDE
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.698
$2.698
10
$2.41965
$24.1965
25
$2.2876
$57.19
100
$1.98246
$198.246
250
$1.88081
$470.2025
500
$1.687637
$843.8185
1000
$1.423309
$1423.309
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Input Type | Non-Inverting |
| Output Type | N-Channel |
| Switch Type | General Purpose |
| Output Configuration | High Side |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Voltage - Load | 8V ~ 36V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Rds On (Typ) | 9mOhm |
| Supplier Device Package | 16-HTSSOP |
| Current - Output (Max) | 10A |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Fault Protection | Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Short Circuit, UVLO |
| Package / Case | 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mfr | Texas Instruments |
| Features | Slew Rate Controlled, Status Flag |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | Not Required |
| Interface | On/Off |
| Base Product Number | TPS27SA08 |