TPS543B22RYSR
Texas Instruments
Producto No:
TPS543B22RYSR
Fabricante:
Texas Instruments
Paquete:
17-WQFN-FCRLF (2.5x4.5)
Descripción:
4-V TO 18-V INPUT, ADVANCED CURR
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 18V
Output Type Adjustable
Current - Output 20A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank
Voltage - Output (Max) 7V
Product Status Active
Supplier Device Package 17-WQFN-FCRLF (2.5x4.5)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4V
Series SWIFT™
Function Step-Down
Package / Case 17-PowerWFQFN
Frequency - Switching 500kHz, 750kHz, 1MHz, 1.5MHz, 2.2MHz
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 0.5V