Texas Instruments
Producto No:
TPS70351EVM-165
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
EVAL MOD FOR TPS70351
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Channels per IC | 2 - Dual |
| Current - Output | 2A, 1A |
| Product Status | Obsolete |
| Regulator Type | Positive Fixed |
| Series | - |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Voltage - Output | 1.8V ~ 3.3V |
| Board Type | Fully Populated |
| Mfr | Texas Instruments |
| Utilized IC / Part | TPS70351 |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 2.7V ~ 6V |
| Base Product Number | TPS703 |