TPS793285DBVT
Texas Instruments
Producto No:
TPS793285DBVT
Fabricante:
Texas Instruments
Paquete:
SOT-23-5
Descripción:
IC REG LIN 2.85V 200MA SOT23-5
En stock : 2112
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Quiescent (Iq) 220 µA
PSRR 70dB ~ 43dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Under Voltage Lockout (UVLO)
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.85V
Voltage Dropout (Max) 0.2V @ 200mA