TPSB105M035S2000
KYOCERA AVX
Producto No:
TPSB105M035S2000
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP TANT 1UF 20% 35V 1411
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm @ 100kHz
Ratings -
Series TPS
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF