TPSC337M006S0100V
KYOCERA AVX
Producto No:
TPSC337M006S0100V
Descripción:
CAP TANT 330UF 20% 6.3V 2312
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series TPS
Type Molded
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 330 µF