TPSC686K016R0200
KYOCERA AVX
Producto No:
TPSC686K016R0200
Descripción:
CAP TANT 68UF 10% 16V 2312
En stock : 33806
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm
Series TPS
Type Molded
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 68 µF