TPSD685K050A0300
KYOCERA AVX
Producto No:
TPSD685K050A0300
Descripción:
CAP TANT 6.8UF 10% 50V 2917
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 300mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series TPS
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 6.8 µF