TPSE477M004A0035
KYOCERA AVX
Producto No:
TPSE477M004A0035
Descripción:
CAP TANT 470UF 20% 4V 2917
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm @ 100kHz
Ratings -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 470 µF