TPSMB51A-VR
Littelfuse Inc.
Producto No:
TPSMB51A-VR
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
DO-214AA (SMBJ)
Descripción:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214 TR
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.3A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series Automotive, AEC-Q101, TPSMB-VR
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V