TPSMD13CA
Littelfuse Inc.
Producto No:
TPSMD13CA
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
DO-214AB (SMCJ)
Descripción:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 139.5A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series Automotive, AEC-Q101, TPSMD
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V