TPUM1E101M656530TR
Trustcap
Producto No:
TPUM1E101M656530TR
Fabricante:
Trustcap
Descripción:
CAP ALUM POLY 100UF 20% 25V SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 50mOhm
Ratings -
Series UM
Type Polymer
Package / Case FlatPack, Tabbed
Ripple Current @ High Frequency 1.1 A @ 100 kHz
Mfr Trustcap
Capacitance 100 µF