Hogar / Fuses / TR/0603FA3.5-R
minImg
TR/0603FA3.5-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
TR/0603FA3.5-R
Descripción:
FUSE BRD MT 3.5A 32VAC/VDC 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.12
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.022 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 3.5 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W x 0.019" H (1.60mm x 0.81mm x 0.48mm)
Product Status Active
Series CHIP™ 0603FA
Voltage Rating - DC 32 V
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Voltage Rating - AC 32 V