TR20JBC75R0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
TR20JBC75R0
Paquete:
TO-220
Descripción:
RES 75 OHM 5% 20W TO220
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.650" (16.52mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220
Resistance 75 Ohms
Series TR
Power (Watts) 20W