TR30FBD51R0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
TR30FBD51R0
Paquete:
TO-220
Descripción:
RES 51 OHM 1% 30W TO220
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.810" (20.58mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Resistance 51 Ohms
Series TR
Power (Watts) 30W