TR35FBD7K15
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
TR35FBD7K15
Paquete:
TO-220
Descripción:
RES 7.15K OHM 1% 35W TO220
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.762" (19.36mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.400" L x 0.181" W (10.16mm x 4.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Resistance 7.15 kOhms
Series TR
Power (Watts) 35W