TR35JBC50R0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
TR35JBC50R0
Paquete:
TO-220
Descripción:
RES 50 OHM 5% 35W TO220
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.762" (19.36mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.400" L x 0.181" W (10.16mm x 4.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Resistance 50 Ohms
Series TR
Power (Watts) 35W