Hogar / LED Drivers / TRC-040S166PS
minImg
TRC-040S166PS
Thomas Research Products
Producto No:
TRC-040S166PS
Descripción:
LED DRIVER CC AC/DC 8-23V 1.66A
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.74" L x 2.76" W x 1.26" H (95.0mm x 70.0mm x 32.0mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 1.66A
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series TRC-040DS (40W)
Power (Watts) 40 W
Type Constant Current
Efficiency 86%
Voltage - Output 8 ~ 23V