Hogar / LED Drivers / TRV-200S012ST
minImg
TRV-200S012ST
Thomas Research Products
Producto No:
TRV-200S012ST
Descripción:
LED DRIVER CV AC/DC 12V
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.90" L x 2.66" W x 1.57" H (226.0mm x 67.5mm x 40.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 15A
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series TRV-200 (200W)
Power (Watts) 180 W
Type Constant Voltage
Efficiency 91%
Voltage - Output 12V