Hogar / Crystals / TS19BF33CET
minImg
TS19BF33CET
CTS-Frequency Controls
Producto No:
TS19BF33CET
Descripción:
CRYSTAL 19.6608MHZ 20PF SMD
Guía del usuario
Load Capacitance 20pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Ratings -
Series ATSSMTS
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr CTS-Frequency Controls
Frequency 19.6608 MHz