TS250-130F-2
Littelfuse Inc.
Producto No:
TS250-130F-2
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
PTC RESET FUSE 60V 130MA 2SMD
En stock : 8375
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 60V (600V Int)
Current - Hold (Ih) (Max) 130 mA
Height - Seated (Max) -
Approval Agency CSA, TUV, UL
Current - Max 1 A
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.352" L x 0.291" W (8.95mm x 7.40mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 20 Ohms
Series PolySwitch®, TS250
Type Polymeric
Package / Case 2-SMD
Thickness (Max) 0.134" (3.40mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 6.5 Ohms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 260 mA