TS63Y102KR10
Vishay Sfernice
Producto No:
TS63Y102KR10
Descripción:
TRIMMER 1K OHM 0.25W GW TOP ADJ
En stock : 7033
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±10%
Number of Turns 15
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.270" x 0.197" Face (6.85mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 1 kOhms
Series TS63
Power (Watts) 0.25W, 1/4W