Hogar / Fuses / TSA-250MA
minImg
TSA-250MA
OptiFuse
Producto No:
TSA-250MA
Fabricante:
OptiFuse
Descripción:
FUSE GLASS 250MA 250VAC 3AB 3AG
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.415
Response Time Slow Blow
Color -
Approval Agency CSA, KC, TUV, UL
Current Rating (Amps) 250 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.252" L (6.35mm x 31.80mm)
Product Status Active
Series TSA
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 250 V