TSCDJJN015PDUCV
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Producto No:
TSCDJJN015PDUCV
Paquete:
8-DIP
Descripción:
SENSOR 15PSID 0.09" .0525V 8DIP
Guía del usuario
Operating Pressure ±15PSI (±103.42kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Board Mount
Termination Style PC Pin
Output Type Wheatstone Bridge
Port Size Male - 0.09" (2.34mm) Tube, Dual
Port Style Barbless
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Pressure Type Differential
Supplier Device Package 8-DIP
Series TruStability® TSC
Accuracy ±0.15%
Package / Case 8-DIP (0.524", 13.30mm), Dual Ports, Same Side
Voltage - Supply 1.5V ~ 12V
Output 0 mV ~ 52.5 mV (5V)