TU425S12EC
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Producto No:
TU425S12EC
Descripción:
AC/DC CONVERTER 12V 170W
En stock : 10
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Product Status Active
Efficiency 90%
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 300 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, DEMKO
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.20" L x 3.30" W x 1.62" H (157.5mm x 83.8mm x 41.1mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 14.2 A
Series TU425 (425W)
Power (Watts) 170W (312W Forced Air)