TUD125US28B
P-DUKE Technology, Inc.
Producto No:
TUD125US28B
Descripción:
AC/DC CONVERTER 28V 100W
Product Status Active
Efficiency 92%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus, FCC, UL
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.60" L x 2.44" W x 1.54" H (91.4mm x 62.0mm x 39.1mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 4.47 A
Series TAD125 (125W)
Power (Watts) 100W (125W Forced Air)