TUHS15F15
Cosel USA, Inc.
Producto No:
TUHS15F15
Fabricante:
Cosel USA, Inc.
Descripción:
AC/DC CONVERTER 15V 15W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.30" L x 0.86" W x 0.59" H (33.0mm x 21.8mm x 15.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1A
Number of Outputs 1
Series TUH (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Enclosed
Line Regulation 60mV
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 85%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Universal Input
Load Regulation 120mV
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC