TUHS25F15
Cosel USA, Inc.
Producto No:
TUHS25F15
Fabricante:
Cosel USA, Inc.
Descripción:
AC/DC CONVERTER 15V 26W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.42" L x 1.00" W x 0.65" H (36.1mm x 25.4mm x 16.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.7A
Number of Outputs 1
Series TUH (25W)
Power (Watts) 26 W
Type Enclosed
Line Regulation 60mV
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 88%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Universal Input
Load Regulation 120mV
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC