TUNS100F05
Cosel USA, Inc.
Producto No:
TUNS100F05
Fabricante:
Cosel USA, Inc.
Descripción:
AC/DC CONVERTER 5V 100W
Product Status Active
Current - Output (Max) 20A
Line Regulation 10mV
Package / Case 7-DIP Module
Efficiency 85%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, CSA, cURus, TUV, UL
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.30" W x 0.50" H (61.0mm x 58.4mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Series TUNS (100W)
Power (Watts) 100 W
Type Enclosed
Standard Number 60950-1; 62368-1
Load Regulation 10mV