TV02W151-G
Comchip Technology
Producto No:
TV02W151-G
Fabricante:
Comchip Technology
Paquete:
SOD-123
Descripción:
TVS DIODE 150VWM 243VC SOD123
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 820mA
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 167V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V
Package / Case SOD-123
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V