Hogar / TVS Diodes / TV02W181B-HF
minImg
TV02W181B-HF
Comchip Technology
Producto No:
TV02W181B-HF
Fabricante:
Comchip Technology
Paquete:
SOD-123
Descripción:
TVS DIODE 180VWM 292VC SOD123
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 690mA
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 200V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 292V
Package / Case SOD-123
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 180V