Hogar / TVS Diodes / TV04A151JB-HF
minImg
TV04A151JB-HF
Comchip Technology
Producto No:
TV04A151JB-HF
Paquete:
DO-214AC (SMA)
Descripción:
TVS DIODE 150VWM 243VC SMA
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.65A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 167V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V