Hogar / TVS Diodes / TV06B140JB-HF
minImg
TV06B140JB-HF
Comchip Technology
Producto No:
TV06B140JB-HF
Fabricante:
Comchip Technology
Paquete:
DO-214AA (SMB)
Descripción:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AA
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 25.86A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V