Hogar / TVS Diodes / TV06B141J-HF
minImg
TV06B141J-HF
Comchip Technology
Producto No:
TV06B141J-HF
Paquete:
DO-214AA (SMB)
Descripción:
TVS DIODE 140VWM 226.8VC DO214AA
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.65A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 155V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 226.8V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 140V