Hogar / TVS Diodes / TV06B151JB-G
minImg
TV06B151JB-G
Comchip Technology
Producto No:
TV06B151JB-G
Descripción:
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AA
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.47A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 167V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V