Hogar / TVS Diodes / TV06B170J-HF
minImg
TV06B170J-HF
Comchip Technology
Producto No:
TV06B170J-HF
Descripción:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AA
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 21.74A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V