TVB140NSA-L
Littelfuse Inc.
Producto No:
TVB140NSA-L
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
DO-214AA
Descripción:
THYRISTOR 140V 150A DO214AA
Guía del usuario
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 50 A
Current - Hold (Ih) 150 mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AA
Voltage - Off State 140V
Series SiBar
Current - Peak Pulse (8/20µs) 150 A
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - On State 4 V
Mfr Littelfuse Inc.
Capacitance 44pF
Number of Elements 1
Voltage - Breakover 180V