TVX1E153MDD
Nichicon
Producto No:
TVX1E153MDD
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 15000UF 20% 25V AXIAL
Guía del usuario
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series TVX
Package / Case Axial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 15000 µF