TVX1E222MCD
Nichicon
Producto No:
TVX1E222MCD
Descripción:
CAP ALUM 2200UF 20% 25V AXIAL
Guía del usuario
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia x 1.319" L (16.00mm x 33.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.48 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.702 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2200 µF