TVX2V010MAD
Nichicon
Producto No:
TVX2V010MAD
Descripción:
CAP ALUM 1UF 20% 350V AXIAL
Guía del usuario
Polarization -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia x 0.669" L (6.30mm x 17.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 12 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 19.2 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1 µF