Hogar / Tantalum Capacitors / TWAE337M100CBEZ0700
minImg
TWAE337M100CBEZ0700
KYOCERA AVX
Producto No:
TWAE337M100CBEZ0700
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP TANT 330UF 20% 100V AXIAL
En stock : 5
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.062" L (9.52mm x 26.97mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm
Ratings -
Series TWA-E
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial, Can
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 330 µF