TXD2SA-L-1.5V-4
Panasonic Electric Works
Producto No:
TXD2SA-L-1.5V-4
Descripción:
RELAY GEN PURP DPDT 10MA 1.5VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 10VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 mA
Termination Style Gull Wing
Coil Current 153 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 10 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series TX-D
Operate Time 4 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Coil Voltage 1.5VDC
Must Operate Voltage 1.13 VDC