TXD2SA-L-24V-3
Panasonic Electric Works
Producto No:
TXD2SA-L-24V-3
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 220VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style Gull Wing
Coil Current 10.4 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 2.3 kOhms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC