TXS2SA-L-12V
Panasonic Electric Works
Producto No:
TXS2SA-L-12V
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style Gull Wing
Coil Current 2.9 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 4.11 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series TX-S
Operate Time 5 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9.6 VDC