TXS2SL-24V-X
Panasonic Electric Works
Producto No:
TXS2SL-24V-X
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 24VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style Gull Wing
Coil Current 2.9 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 8.3 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series TX-S
Operate Time 5 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 19.2 VDC