UHN0J182MPD
Nichicon
Producto No:
UHN0J182MPD
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 1800UF 20% 6.3V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UHN
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 1800 µF
Package Bulk
Impedance 11 mOhms