UJB0L103THD
Nichicon
Producto No:
UJB0L103THD
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 10000UF 5.5V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 5.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UJB
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 10000 µF
Package Bulk
Impedance 300 mOhms