UMF1V100MDD1TE
Nichicon
Producto No:
UMF1V100MDD1TE
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UMF
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 10 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 2.6 Ohms