UMT1E4R7MCD2
Nichicon
Producto No:
UMT1E4R7MCD2
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.039" (1.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.118" Dia (3.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 10 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UMT
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 15 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 4.7 µF